Yeni Teknolojiyle Petek Temizliğinde Pratiklik

ileGaziantep Petek Temizliği

Yeni Teknolojiyle Petek Temizliğinde Pratiklik

İhtiyaçlarınıza uzman ekiplerle ve yeni teknolojilerden destek alarak pratik çözümler sunan firmamız, İstanbul genelinde haftanın tüm günleri servis vermektedir. Isıtma sisteminizden azami verimlilikle ve asgari yakıt sarfiyatıyla yararlanmanızı sağlayan petek temizleme hizmetlerimiz, peteklerinizin tesisattan sökülmesine gerek olmaksızın zahmetsiz ve oldukça ekonomik çözüm sunmaktadır. Sökmeden petek temizliği işlemlerinde ithal kimyasal temizleyici ürünlerle peteklerin iç temizliği etkili şekilde yapılır ve özel formüllü karışımla yapılan temizlik işlemi sayesinde peteklerde biriken tüm kireç ve çamur temizlenir. Kalıntı bırakılmaması içinse çift yönlü yıkama yapan petek temizlememakinalarından faydalanıyoruz.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Peteklerinizin daha verimli şekilde ısınmasını ve ömrünün uzamasını sağlayan petek temizliği işlemi, özel kimyasallar ve yıkama cihazlarıyla yapılır. Petek temizleme işleminde öncelikle kombinizin iç mekânı petekler aracılığıyla ısıtmak için kullandığı şebeke suyundaki kirecin çökmesiyle oluşan tortu ve çamurlaşmaya yol açan pisliğin çözülmesi için Nano Clean Kombi uygulanır. Nano Clean Kombi, ısınma problemine ve peteklerin ömrünün kısaltmasına sebep olan petek içindeki tüm pisliğin çözülmesini sağlar. Ardından uygulanan kimyasalla birlikte petek içindeki tüm pisliğin tahliyesi için çift yönlü yüksek basınçlı su uygulayan, özel bir petek temizleme cihazı kullanılır. Bu petek temizliğicihazı çift yönlü yıkama yaptığı için petek içinde bir çalkalama etkisi oluşur ve bu sayede peteklerin içi etkin şekilde temizlenir.

Petek Temizliği Ne Kadar Sürer?

Seneler boyunca kullanılan bir kombiyle her yıl kış öncesi petekleri temizlenen bir sistemin kombi petek temizliği, birbirinden farklı süreler almaktadır. Yıllık olarak petekleri temizlenen kombilerin tüm petekleri yaklaşık 1,5 saatte temizlenirken, senelerce petek temizleme işlemi görmeden kullanılan sistemlerde işlem 3 saati bulabilmektedir. Ayrıca peteklerin sayısı ve uzunluğu da petek temizliğinin ne kadar süreceğini etkilemektedir.

Kombi petek temizliği işleminin periyodik olarak yapılması, petekler kadar kombinizin de ömrünü uzatır. Zira petek içinde biriken pisliğin, zamanla tesisat aracılığıyla kombinize de zarar verme ihtimali vardır. Firmamız peteklerinizi kışa girmeden temizletmenizi tavsiye etmektedir. Senelik olarak kış öncesi petek temizleme işlemi yapılması, kışın aylarca çalışacak olan kombinizden daha verimli ve şüphesiz ekonomik şekilde yararlanmanıza yardımcı olacaktır.

Yazar hakkında

Gaziantep Petek Temizliği administrator

Bir cevap yazın