Ucuza Isınmanın Yolu Petek Temizliği

ileGaziantep Petek Temizliği

Ucuza Isınmanın Yolu Petek Temizliği

Peteklerinizin içinin temiz olmaması durumun kombi, merkezi sistem veya kat kalori kullanıyor olmanız fark etmeksizin; ısıtma sisteminizden yüksek verim almanız mümkün olmayacaktır. Petek temizleme işlemi sistemin ürettiği ısıyı mekâna iletmesini sağlayan peteklerin sorunsuz çalışması, dolayısıyla ısı kaybı ve maliyet artışı olmadan kış boyunca hem olabildiğince ekonomik hem de verimli bir biçimde ısınmanızı sağlar. Peteklerinizin ısınma süresini kısaltan ve tamamının eşit miktarda ısınmasına engel olan petek içi birikmelerse üretilen ısının önemi bir bölümünün kaybolmasına ve işin kötü tarafı, bu kaybolan ısı enerjisi miktarının petekler temizlenmedikçe her ay biraz daha artmasına yol açar.

Düzenli Petek Temizliğinin Önemi ve Gerekliliği

Firmamızın bu soruna getirdiği pratik ve bir hayli ekonomik çözüm sayesinde tüm bu problemleri yaşamadan, ısınma konforunuzun düşmesine izin vermeden sistemden ilk yüklü yüksek verimlilikle yararlanmaya devam edersiniz. Üstelik servis ekiplerimiz bu petek temizliği işlemini çok kısa bir süre zarfında, ev ve işyerinizi kirletmeden, size herhangi bir suretle zahmet vermeden yapmaktadır. Şebeke suyundaki kireç ve diğer maddeler sürekli olarak peteklerin içinde biriktiğinden, şebeke suyunun kalitesi ve sistemde kullanılan ekipmanlara bağlı olarak her ısıtma sisteminin belli aralıklarla temizlenmesi gerekir. Bu petek temizliği işleminin servis ekibimiz gibi işinde profesyonelleşmiş kişilerce yapılması, sistemin ve peteklerin kullanım ömrünü uzatır ve ayrıca peteklerdeki birikintinin tamamının temizlenmesini sağlayacaktır. Temizlik işlemini ertelemeniz durumundaysa günden güne peteklerdeki birikmenin miktarı artacağından peteklerin alt kısımları geç ısınmaya başlayacak, üretilen ısının önemli bölümünde istifade edemeyeceğiniz için otomatikman ısınma maliyetiniz de artacaktır.

Petek Temizliği Ne Zaman ve Ne Sıklıkla Yapılmalı?

Düzenli olarak petekleri temizlenen ısıtma sistemlerinden çok daha ekonomik, konforlu ve yüksek verimlilikle yararlanmak mümkündür. Çoğu zaman kombinin bakımının yaptırılmasıyla ekonomik şekilde ısınılacağı düşünülmesine rağmen aslında kombinin doğalgazı tasarruflu şekilde kullanması ile peteklerin kombiden gelen ısıyı mekâna iletmesi farklı hususlardır. Kombiniz verimli şekilde çalışarak doğalgazı minimum kayıpla ısı enerjisine dönüştürse de, bu ısıyı iç mekâna ileten sistem elemanları yani petekler doğru düzgün ısınmadığı sürece konforlu şekilde ısınamazsınız. Bu yüzden petek temizliğinin periyodik olarak yaptırılması gerekmektedir.

Haftanın hangi günü olduğu ve İstanbul’un neresinde olduğunuz fark etmeden, ev ve işyerinizdeki ısıtma sisteminin petek temizliğini makul fiyatlarla yaptırmak için dilediğiniz zaman bize telefon açabilirsiniz.

Yazar hakkında

Gaziantep Petek Temizliği administrator

Bir cevap yazın