Peteklerin Havası Nasıl Alınır?

ileGaziantep Petek Temizliği

Peteklerin Havası Nasıl Alınır?

Peteklerin havasının alınması, özellikle kış aylarında artan ısınma ihtiyaçlarının sağlanması açısından son derece önemli. Peteklerde biriken hava, peteklerin yeterli şekilde ısınmamasına neden oluyor. Bunun yanı sıra peteklerin borularında biriken kir, tortu, küçük taşlar ya da kireç gibi unsurlar peteklerdeki ısı geçişini yavaşlatarak ısınma problemlerine sebep oluyor. Bu sorunların önüne geçebilmek için petek temizliği işleminin yapılması gerekiyor.

Peteklerin havasının alınması için purjör anahtarı kullanılması gerekir. Peteklerin üstünde yer alan purjör bölümünün gevşetilerek petekte biriken suyun tamamen boşaltılması gerekir. Bu işlem sırasında ortamın kirlenmesini engellemek için purjörün altına bir kova ya da bez konulması önemlidir. Peteklerin havasını almak için purjör genişliğine uygun tornavida da kullanılabilir. Ancak bu işlemin doğru şekilde yapılması önemlidir. Peteklerin havasının etkili olarak alınmaması, ısınma sorunlarının kısa sürede yeniden yaşanmasına neden olur. Peteklerde hava birikmesi farklı nedenlerle oluşabilir. Genellikle uzun kullanım süresi sonucunda peteklerin içinde hava birikir. Biriken havanın alınması ısınma sorunlarının azalmasına neden olsa da peteklerin içindeki boruların tıkanmış olması durumunda yapılan uygulama işe yaramaz. Bu nedenle peteklerin havasının alınması işleminden önce petek temizliği uygulamasının yapılması oldukça önemlidir.

Peteklerin Havasının Alınması Isınmayı Sağlar Mı?

Gerek peteklerin havasının alınması gerekse peteklerdeki sıcak su akışının hızlandırılması için petek temizleme yaptırmak önem taşıyor. Peki petek temizleme uygulamaları nasıl yapılıyor? Peteklerin etkili şekilde ısınma sağlayabilmesi için petek temizlemenin profesyonel yöntemler kullanılarak yapılması gerekiyor. Basit ekipmanlar ya da amatör personeller aracılığıyla yapılan petek bakımı yeterli sonuç vermez. Isınma sorunlarından kurtulmak ve peteklerdeki kısmi ya da bölgesel ısınma problemlerini çözebilmek için petek temizleme yaptırmak şarttır. Petek temizleme uygulamasını ekonomik fiyatlar ve profesyonel yöntemlerle yapan Tam Tesisat’ı arayarak günün her saatinde destek alabilirsiniz.

Yazar hakkında

Gaziantep Petek Temizliği administrator

Bir cevap yazın