Peteklerin Bakımı Ne Zaman Yapılır?

ileGaziantep Petek Temizliği

Peteklerin Bakımı Ne Zaman Yapılır?

Peteklerin bakımı, kombide bir arıza olmadığı sürece, yılın her döneminde yapılabilir. Ancak yüksek performans sağlamak ve ısınma sorunlarını çözmek için en uygun dönem ağustos ve eylül aylarıdır. Kış ayları başlamadan önce peteklere bakım yapılması, soğuk havalarda herhangi bir ısınma problemi ile karşılaşılmasının önüne geçer. Petek bakımının ortalama olarak 2 yılda bir yapılması yeterlidir. Ancak şebeke suyunun çok kirli olduğu ya da peteklerin 6 aydan uzun süre çalıştırıldığı ortamlarda her yıl petek bakımı yaptırılması gerekebilir.

Peteklerin Temizlenmesi Niçin Önemli?

Kalorifer peteklerinin performansının yüksek olması, ısınma sorunlarının çözülmesi için şarttır. Tıpkı kombi bakımının düzenli olarak yapılmasının şart olması gibi peteklerin de düzenli şekilde temizlenmesi gerekir. Tesisat sistemi içerisinde zamanla biriken maddeler, peteklerdeki su akışını zorlaştırır. Bu durum da zaman içerisinde peteklerin sadece belirli seviyede ısınmasını sağlar ya da alt ve üst bölümünün hiç ısınmamasına yol açar. Bu sorunu önlemek için petek temizlemeyaptırmak şarttır. Profesyonel ekipmanlar kullanılarak uzman personeller aracılığıyla yapılması gereken bu uygulama, peteklerden kaynaklanan ısınma sorunlarının önüne geçer.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Yakın zamana kadar peteklere yapılan bakım uygulamalarında amatör yöntemlerin kullanılması son derece yaygındı. Peteklerin yerinden sökülmesi, tek tek yıkanması, havalarının alınması ve ardından yerlerine takılması hem uzun hem de meşakkatli bir süreçtir. Bunun yanı sıra, amatör işlemlerden alınan performans oldukça düşüktür. Tam Tesisat, modern ekipmanlar kullanarak profesyonel bir şekilde petek temizliği yapar. Hem ortamın kirlenmesini engelleyen hem de yüksek performans sağlayan yöntem sayesinde ısı verimliliği artırılır. Peteklerin tam performansla çalışması ısınma sorunlarını engellediği gibi hızlı ve etkili şekilde ısınmayı sağlar. Siz de Tam Tesisat’ın uzman kadrosundan hizmet almak için bizi hemen arayabilirsiniz.

Yazar hakkında

Gaziantep Petek Temizliği administrator

Bir cevap yazın