Peteklerin Alt Kısmı Isınmıyor

ileGaziantep Petek Temizliği

Peteklerin Alt Kısmı Isınmıyor

Peteklerin alt kısmında ya da üst kısmında ısınma problemleri, peteklerden kaynaklanan ısınma sorunlarında en çok rastlanan durumlardan biridir. Peteklerdeki kısmi ısınma problemlerinin nedeni, radyatörlerin içindeki boruların tıkanmasıdır. Peteklerin sadece bir kısmının ısınması, kombide bir sorun olmadığını gösterir. Kombinin arızalı olduğu durumlarda petekler hiç ısınmaz. Dolayısıyla peteklerin bir kısmının ısınmaması ya da bazı peteklerin hiç ısınmamasının nedeni, boruların tıkanmasıdır.

Bazı Petekler Hiç Isınmıyor

Bazı durumlarda peteklerin sadece bir kısmı ısındığı halde bazı durumlarda birkaç petek ısınırken diğerleri ısınmaz. Bu durumun nedeni de kombiden bağımsız olarak, peteklerdeki boruların tıkanmış olmasıdır. Şebeke suyu, kullanım süresi, kombi filtresinin kirlenmiş olması gibi durumlarda peteklerdeki ısı akışında ciddi aksamalar yaşanır. Peteklerin bir kısmının ısınmaması ya da bazı peteklerin neredeyse hiç ısınmamasının sebebi budur. Peki bu soruna karşı ne yapılması gerekir? Kombi bakımı yaptırmak ya da kombiyi yenilemek sorunu çözmez. Zira problemin kaynağı peteklerdedir. Bu durumda peteklerin tamamen değiştirilmesi ya da ısınmayan peteklerin yenilenmesi gerekmez. Tüm tesisat sisteminde anlamlı bir performans artışı sağlamak için peteklerin temizlenmesi gerekir. Petek temizliği işlemleri birkaç saat içerisinde tamamlandığı gibi, önemli oranda ısı artışı sağlar. Petek temizleme makineleri ile yapılan işlem sayesinde, peteklerin içinde biriken kireç, tortu, kir gibi maddeler temizlenir ve su akışının normale dönmesi sağlanır.

Petek Temizleme Fiyatları

Petek temizleme uygulamaları, kombiden kaynaklanmayan ısınma sorunlarının çözülmesi için en etkili yöntemdir. Tam Tesisat tarafından modern ekipmanlar kullanılarak yapılan petek temizleme işlemlerinde %98 oranında müşteri memnuniyeti sağlanıyor. Ortalama olarak 150 TL civarında olan petek temizleme fiyatları ile 2 yıl boyunca önemli miktarda ısı tasarrufu sağlanıyor. Siz de hemen Tam Tesisat’ı arayarak petek temizliği talebinde bulunabilir, kış ayları boyunca hızlı ve rahat şekilde ısınmanın tadını çıkarabilirsiniz.

Yazar hakkında

Gaziantep Petek Temizliği administrator

Bir cevap yazın