Petekler Neden Isınmıyor?

ileGaziantep Petek Temizliği

Petekler Neden Isınmıyor?

Petekler neden ısınmıyor, sorusu kış aylarının gelmesiyle ortaya çıkan ısınma problemlerinde en çok merak edilen noktalardan biridir. Kombide herhangi bir sorun olmamasına rağmen, peteklerin ısınmaması hem ısı verimliliğinin azalmasına hem de kış aylarının konforlu geçmemesine neden olur. Peteklerdeki ısınma sorunlarının başlıca nedeni, kirli şebeke suyu, peteklere uzun süredir bakım yapılmaması veya peteklerin içinin hava dolması olabilir. Bu problemlerin çözülmesi için peteklere bakım yaptırılması şarttır. Petek temizliği olarak da adlandırılan bakım uygulamalarının profesyonel bir şekilde yapılması ısınma sorunlarının tamamen çözülmesini sağlar. Peteklerdeki ısınma sorununun temel nedeninin çözülmesi kombinin düşük ayarda çalışırken dahi ortamın ısınmasını sağlar. Bununla birlikte petek temizliği yapılmadığı sürece kombi yüksek ayarda çalışsa dahi, ortamdaki ısı kaybı engellenemez.

Petek Temizleme Yaptırmanın Önemi

Peki petek temizliği nasıl yapılır? Petek temizleme tıpkı kombi bakımı gibi, profesyonel firmalar tarafından yapılması şart olan bir uygulamadır. Basit teknikler ya da amatör ekipmanlarla peteklerin temizlenmesi mümkün değildir. Profesyonel ekipmanlara ve nitelikli temizleme kimyasallarına ihtiyaç duyulan petek temizliği uygulamaları, uzman firmalar tarafından birkaç saat içerisinde tamamlanabilir. Petek temizleme işleminin ertelenmesi ya da hiç yapılmaması ısınma maliyetlerini artıracağı gibi, tesisatın kullanım süresini de olumsuz etkileyecektir.

Petek Temizleme Fiyatları

Petek temizleme fiyatları, ortalama büyüklüğe sahip bir ev için yaklaşık 120-150 TL civarındadır. 2 yıl boyunca ısınma sorunu yaşanmasını engelleyen petek temizleme uygulaması sayesinde, peteklerdeki ısınma sorunları tamamen çözülür. Bununla birlikte kombinin düşük ayarda çalıştığı durumlarda dahi ortamdaki ısı anlamlı şekilde yükseleceğinden ısı verimliliği de artırılmış olur. Petek temizleme uygulamaları için garanti veren Tam Tesisat, peteklerden kaynaklanan ısınma sorunları için 1 yıl boyunca ücretsiz teknik servis desteği sunar.

Yazar hakkında

Gaziantep Petek Temizliği administrator

Bir cevap yazın