Petekler Hangi Aralıklarla Temizlenmeli?

ileGaziantep Petek Temizliği

Petekler Hangi Aralıklarla Temizlenmeli?

Isıtma sistemlerinin tüm yıl boyunca yüksek verimlilikle çalışması, genel bakım işlemlerine petek temizliğinin de dâhil edilmesine bağlıdır. Profesyonel şirketlerin kurduğu servis ekipleri üzerinden ve son derece ekonomik petek temizleme fiyatları ile verdiği hizmetlerden iki senelik aralıklarla faydalanmak, sistemin kireç birikmesi sebebiyle performans kaybı yaşamasını önlemek için yeterlidir. Bulunduğunuz bölgedeki şebeke suyundaki kireç miktarının yüksek olması halindeyse ısıtma sisteminizin senelik periyotlarla temizlenmesi gerekebilir. Bu işlemin ertelenmesi sadece petek içindeki birikmenin miktarını ve yoğunluğunu arttırarak, ısınma maliyetini yükselten ısı kayıplarının aydan ayda biraz daha artmasına yol açacaktır. Bu gibi sorunlarının yaşanmadan ortadan kaldırılması için düzenli aralıklarla peteklerinizi temizlettirmek için profesyonel servislerden yardım almalısınız.

Kombi veya kat kaloriferinizin yüksek verimlilikle çalışmaya devam etmesi için şebeke suyunda bulunan kirecin, peteklerde çökmesiyle ortaya çıkan arızaları önleyen petek temizliği işleminin yapılması gerekir. Tesisatın tıkanmasına ve peteklerin ömrünün kısalmasına yol açan bu kireç birikintileri ayrıca kullanım güvenliğini tehlikeye atan arızalar yaşanmasına da sebep olabilir. Sistemden gönderilen sıcak suyun olması gerektiği gibi peteklerin her yerini dolaşmasını engelleyen kireç ve pislik tabakaları, sıcak suyun tüm peteği ısıtma imkânı bulmadan sisteme geri gönderilir. Bu durumun neticesinde üretilen ısı enerjisinden verimli bir biçimde yararlanmak güçleşir ve ısı kayıplarına bağlı olarak ısınamayan insanlar çözümü sistemin çalışma derecesini yükseltmekte bulur. Ancak tüm yüzey alanı ısınmayan peteklerin sadece üst bölümünün daha yüksek sıcaklıklara ulaşması daha konforlu ısınma için yetersiz olduğu gibi, sıcaklık arttıkça sudaki kireç daha fazla çökme yaptığından peteklerdeki kireçlenme sorunu daha da şiddetlenir. Dolayısıyla tek çözüm; uzmanlardan oluşan petek temizliği servisimiz gibi işin uzmanından yardım istemektir.

Kireç tortulaşması sudaki diğer yabancı maddelerin birikmesini kolaylaştıran bir ortam oluşturduğundan, bu maddelerin de tortuya çökmesiyle beraber peteklerde çok yoğun tabakalar oluşur. Sadece suyla temizlenemeyecek bu yoğun katmanları, artık kalmayacak şekilde temizlemek için ithal kimyasal çözücüler kullanan servis ekibimiz temizliği de kapalı devre olarak gerçekleştirir. Peteklerinizi sökmeden yıkama makinalarıyla temizlediğimiz servis hizmetlerimizle ilgili daha fazla bilgi için telefon açmanız yeterli.

Yazar hakkında

Gaziantep Petek Temizliği administrator

Bir cevap yazın