Petek Temizlemeyle Tasarruf Yapmak

ileGaziantep Petek Temizliği

Petek Temizlemeyle Tasarruf Yapmak

Kış aylarında özellikle büyük şehirlerde gelen yüksek ısıtma faturaları ve hala gereken ısıda ısınmayan evinden yakınanların ısıma konforlarını arttırmak için dikkat etmesi gereken bazı unsular vardır. Isıtma sistemlerini güçlendirmek ve kullanım ömrünü uzatmak için yılda bir kez petek temizliği yaptırmak yeterlidir. Zamanla suyun borular arasında dolaşmasından kaynaklı, pas, su taşı ve kireçlenme gibi sorunların peteklerde tıkanıklık yapması sebebiyle peteklerin dışarıya verdiği ısıda yüksek oranda bir düşüş yaşanır. Bu sorunları ortadan kaldırmak ve peteğinizin ilk günkü çalışma sistemini geri kazanması için yılda bir kez yaptırdığınız petek temizliği kışın en soğuk günlerinde bile evinizin için sıcak ve konforlu olmasını sağlamaktadır.

Peteklerin zaman içerisinde tıkanmasının sebebi suyun içerisinde bulunan oksijenlerin kuyu suyunun içerisinde bulunan maddelerle birleşmesi sonucu borularda bıraktığı izlerdir. Bu izler zamanla büyüyerek peteğin görevini yitirmesine sebep olur. Peteklerde bulunan giriş ve çıkış vanaları sayesinde gereken kadar su alan petekler tıkanıklık ve kireçlenme gibi sorunlar oluşmaya başladığında daha fazla su almaya başlar. Belirli bir derecede ki ısıya ulaşmaya ayarlı olan petekler o ısıya gelinceye kadar su çekmeye ve borularda dolaşımına devam eder. Bu durum ısınmanıza hiçbir katkı sağlamayacağı gibi aynı zamanda da faturanızda ciddi oranda bir artış olmasına sebep olur.

Petek temizliği yaptırarak her yıl faturanızda büyük ölçüde bir azalma olmasını sağlayarak hem kaliteli bir ısınma konforu sürer hem de büyük ölçüde tasarruf yapmış olursunuz. Temiz bir petek en soğuk kış aylarında bile orta derece bir ısı ayarında olan bir petek, bir odayı yeterli düzeyde ısıtabilecek kadar performans gösterebilir. Bu peteğin içerisindeki ısının yayılma hızının artmasından kaynaklıdır. Peteğinizden istediğiniz konforu alarak evinizde ya da iş yerinizde rahat ve sıcak bir çalışma veya dinlenme ortamı için senede bir kez petek temizliği yaptırmanız yeterli olacaktır.

Yazar hakkında

Gaziantep Petek Temizliği administrator

Bir cevap yazın