Petek Temizlemenin Etkisini Faturamda Hemen Görebilir Miyim?

ileGaziantep Petek Temizliği

Petek Temizlemenin Etkisini Faturamda Hemen Görebilir Miyim?

Petek temizleme öncelikle petek ve filtrelerde yaşanan tıkanmaları önleyerek kombinin daha rahat çalışmasını sağlar. Çünkü uzun süre tesisatta dolaşan suyun kireçten ve tortulardan arındırılması, sistemin daha verimli çalışmasına imkan tanır. Bir yandan arızalar nedeniyle katlandığınız masraflar azalırken diğer yandan sistemin performansı artacağı için ısınma giderleriniz gözle görülür bir biçimde azalır. Petek temizliği yapılan iş yerleri ve dairelerde faturaların %20 oranında düştüğü gözlemlenmektedir.

Isınma giderleri, mevsim ortalamalarına göre değişkenlik gösterir. Kışın daha uzun ve daha soğuk yaşandığı bir sene ısınma giderlerinizin daha yüksek olması son derece normaldir. Ancak doğru firmalardan alacağınız petek temizleme hizmetinden sonra sistemden aldığınız performans kesinlikle artacaktır.

Söz gelimi temizlenmemiş bir sistemde kombi ayarı 60 derece olsa bile peteklerdeki sıcaklık bundan daha düşük olacaktır. Halbuki etkin bir petek temizliği sonrasında petek sıcaklığı kombiniz ile ayarladığınız dereceye eşit ya da çok yakın olacaktır.Bu durum sayesinde fazladan yakıt tüketiminin önüne geçerek faturanızı çok daha hesaplı bir hale getirebilirsiniz.

Yazar hakkında

Gaziantep Petek Temizliği administrator

Bir cevap yazın