Petek Temizlemenin Doğru Zamanı

ileGaziantep Petek Temizliği

Petek Temizlemenin Doğru Zamanı

Petek temizleme işleminin konforlu bir ısınma için mutlaka yaptırılması gereken bir işlemdir. Petek temizleme esnasında dikkat edilmesi gerekilen belli başlı noktalar vardır. Bu sebepten dolayı petek temizleme işleminin alanında uzman insanlara yaptırılması, temizleme işleminin doğru yapılması açısından büyük bir önem taşımaktadır. Temizlemenin yaptırıldığı zaman bunlar arasında en önemli noktalardan bir tanesidir. Petek temizliğinin, petek bir süre kullanıma kapatıldıktan sonrayla, yeniden kullanılmaya başlanacak zaman arasında yaptırılması en sağlıklı zaman sürecidir. Bunun sebebi petek çalışmayı bıraktıktan sonra, içerisinde su döngüsü olmayacağından biriken ve katılaşan su kendisini iyice soğutacaktır. Suyun boruları sürtünmesinden dolayı oluşan pas ve diğer maddelerde borulara iyice yapışacağından dolayı yapılan temizleme işlemi daha net ve daha derinlemesine olarak boru içerisinde ki tüm sorunun temizlenmesini sağlayacaktır. Bu yüzden petek temizleme işleminin yaptırılması için en uygun zaman eylül ayından kasım ayına kadar olan süreçtir.

Kullanılmaya başlamadan kısa zaman içerisinde yaptırılan temizlik peteğin ilk çalışması esnasında daha az su çekerek çalışma sağlayacağından dolayı hem faturanın az gelmesini hem de düşük bir derecede çalışmasına rağmen yüksek ısı vermesini sağlayacak olan etmendir. Peteklerin temizleme işleminden sonra bir süre çalıştırılmaması da, çalıştığı zaman daha verimli olmasını sağlayacaktır. Temizlenen petek boruları ilk başlarda hassas olacağından önce temizleme işleminin etkilerini atması gerekmektedir. birkaç günlük bir süreç bunun için oldukça yeterli olacaktır..

Petek temizleme işleminden sonra hemen açılıp kullanılmaya başlanan peteklerde suyun ısısı ve borular içinde dolaşması aşınması ya da sürtünmeden dolayı petek içerisinde yeniden pas oluşmasına sebep olabilmektedir. Paslanan petekler sıcak suyun etkisini zamanla iletemeyeceği gibi aynı zamanda, çalışma esnasında zaman zaman petekten kötü bir koku gelmesine de sebep olacaktır. Pasın içerisinde oluşan bakteriler hem siz hem de aileniz için bulunduğunuz ortamı sağlıksız bir koşula sokacaktır.

Yazar hakkında

Gaziantep Petek Temizliği administrator

Bir cevap yazın