Kombi ve Kalorifer Sistemlerinden Ucuza Yararlanma

ileGaziantep Petek Temizliği

Kombi ve Kalorifer Sistemlerinden Ucuza Yararlanma

Ekonomik ısınmak için kullandığınız yeni nesil kombi veya kat kaloriferi yakıt sarfiyatında ne kadar cimri olursa olsun konforlu ısınmanız, üretilen ısıyı mekâna aktaran peteklerin verimliliğine bağlıdır. Şebeke suyundaki kirecin peteklerde birikmesi ve su akışına engel olması durumunda peteklerin ısınma süresi düşerken bu durum size yüksek maliyet ve ısınma konforunda düşüş olarak geri dönecektir. Her ay daha fazla fatura ödemek yerine uygun petek temizliği fiyatları ile hizmet veren, profesyonel ekiplerle çalışan bir servisten yardım alabilirsiniz. Böylece ısı kaybına bağlı fatura artışlarını en başından önlemiş olursunuz.

Bütçenizin her ay biraz daha kabaran yüksek faturalar yüzünden sarsılmaması için ısıtma sisteminizin tüm elemanları kusursuz bir biçimde çalışmalıdır. Isınma konforunuzu her ay biraz daha azaltırken daha fazla yakıt harcamaya başlayan ısıtma sisteminiz, peteklerde biriken kireç yüzünden bu bütçe sarsan performans kaybını yaşıyor olabilir. Bulaşık ve çamaşır makinalarının basit ısıtıcı parçaları kireçlendiğinde cüzi bir harcamayla bu parçayı yenisiyle değiştirilebilecekken yine de her yıkamada kireç önleyici ürünler kullanan insanlar, aynı kireçli şebeke suyunun ısıtma sistemi petekleri için de zararlı olduğunu bilmiyor veya önemsemiyor. Oysa ısıtma sistemlerinde biriken ve temizlenmeden kullanıma devam edilmesiyle yoğunlaşan kireçten kaynaklı arızalar çok daha yüksek maliyetli onarım işlemleri gerektirir. Tesisatın su geçişlerinde ve peteklerin dip bölümünde kireç kaynaklı tortu birikmesi bir defa oluşmaya başladığında, kısa sürede bu birikintiler balçık kıvamlı yoğun tabakalara dönüşecek ve bireysel olarak bu yoğun tabakayı temizlemek için yapabileceğiniz herhangi bir şey de kalmayacaktır. Dolayısıyla evde peteklerinizi kendi başınıza temizlemeniz söz konusu değildir.

Peteklerinin temizliğini kendi başına yapmaya çalışanlar pek çok arızaya bizzat kendi eliyle sebebiyet verebilir. Çoğu insanın petekleri sökerek basitçe yapabileceğini zannettiği petek temizliğinin en önemli şartı, ısıyı iyi iletmesinden ötürü metal malzeme kullanılan peteklerin iç bölümünü oksitlenmeden korumaktır. Havayla temas yüzünden ortaya çıkan oksitlenme kısa sürede peteklerin iç bölümünün paslanmasına, pasın tesisatın suyuna karışarak ısıtma elemanı parçalarına zarar vermesine, peteklerin ve sistemin kendisinin ömrünü kısaltmasına sebep olur.

Yazar hakkında

Gaziantep Petek Temizliği administrator

Bir cevap yazın